Obszary, w których możemy Cię wesprzeć

doradztwo strategiczne

komunikacja z interesariuszami

Wspieramy zarządy i zespoły w precyzyjnym określeniu kierunku transformacji organizacji, która przechodzi na zrównoważony rozwój, wyznaczeniu mierzalnych celów i wyborze sposobu ich osiągnięcia.Tworzymy strategie wpływu firm w obszarach: społecznym i środowiskowym, bazując na współpracy z interesariuszami wewnętrznymi oraz ekspertami akademickimi. Facylitujemy kluczowe procesy; dzielimy się też wiedzą i zdobytym doświadczeniem. Wdrażamy programy etyczne mające na celu m.in. ochronę sygnalistów, a także wspierające politykę antykorupcyjna, antymobbingowa czy inkluzywności.

Pomagamy zidentyfikować interesariuszy i prowadzić z nimi efektywny dialog, który przekłada się na osiąganie celów organizacji. Projektujemy i wdrażamy komunikację zmian, wspierając adopcję nowych procesów i podjęcie niezbędnych działań. Posługujemy się sprawdzonymi narzędziami, ale zawsze dopasowujemy je do specyfiki klientów. Prowadzimy warsztaty edukacyjne, m.in. mozaikę klimatyczną, jeden z najbardziej znanych na świecie warsztatów pokazujący skutki i przyczyny zmian klimatu. Stanowią one ważny elementem budowania zaangażowania interesariuszy.

public affairs

programy i kampanie edukacyjne

Doradzamy, jak stworzyć klarowny przekaz i jak trafić z nim do właściwych grup docelowych – wspieramy jednak tylko cele mające pozytywny wpływ społeczny i środowiskowy, np. rozwiązania wpisujące się w gospodarkę obiegu zamkniętego.

Projektujemy i wdrażamy kampanie edukacyjne w formacie od A do Z. Stawiamy na kreatywność (e-booki, kalendarze, podcasty, materiały wideo, quizy, komiksy, konkursy, scenariusze lekcji, bajki audio i słuchowiska) i mierzymy skuteczność działań. W social mediach współpracujemy z polskimi influencerami, planując i wdrażając kampanie w sieci.

raportowanie niefinansowe, w tym liczenie śladu węglowego

Kompleksowo wspieramy organizacje w przygotowaniu raportu niefinansowego: od pomocy w opracowaniu i wdrożeniu niezbędnych procesów po liczenie śladu środowiskowego (LCA, węglowy, wodny) czy redakcję samej treści raportu. Zapewniamy też szkolenia i warsztaty wspierające przygotowanie pracowników do raportowania niefinansowego.

 

szkolenia i warsztaty

Prowadzimy szkolenia i warsztaty, które pozwalają firmom zadbać
o wyrównanie wiedzy na temat ESG w całym zespole i nadać znaczenia podejmowanym przez nie działaniom. Szyjemy je na miarę Waszych potrzeb. Zobacz ofertę.

Zróbmy razem coś dobrego

Przez wiele lat dzieliliśmy się naszymi talentami z każdym klientem, który miał budżet. Dziś mamy przywilej wspierać tylko organizacje o podobnych wartościach, te, którym zależy. Porozmawiajmy o tym, co dobrego możemy razem zrobić.

O nas

Jesteśmy butikową firmą doradczą wspierającą organizacje w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi. Wyrośliśmy z pasji do natury i teraz działamy na rzecz tych firm, które podzielają potrzebę zrobienia czegoś dobrego – nie tylko w wymiarze efektu wizerunkowego, ale przede wszystkim na poziomie wartości. 

Nasz zespół projektuje strategie zrównoważonego rozwoju i działania wdrażające je w życie, pomaga je raportować. Wie, jak komunikować, aby budować wartość dla wszystkich interesariuszy. 

Zobacz naszą ofertę i sprawdź, jak możemy Cię wesprzeć.

Nasza historia

Who Will Save The Planet powstało z miłości do natury i z troski o przyszłość moich dzieci i ich dzieci. Jestem propagatorką idei zrównoważonego rozwoju, konsultantką w obszarze komunikacji strategicznej z kilkunastoletnim stażem, facylitatorką, socjolożką z wykształcenia i zamiłowania. Po kilku latach rozwijania WWSTP, zostałam doceniona przez Forbes Women i znalazłam się na liście 25 liderek klimatu i środowiska. 

Za sobą mam kilkanaście lat realizacji projektów komunikacyjnych dla największych firm w Polsce i na świecie, większość  z nich dotyczyła komunikacji w sytuacjach kryzysowych i komunikacji zmiany, np. podczas restrukturyzacji dużych grup kapitałowych. Zebrałam wspaniałe doświadczenie, ale nie zawsze były to tematy zgodne z moimi wartościami. Dziś, prowadząc własną firmę doradczą, razem z zespołem mamy ogromny przywilej wybierać projekty, które chcemy wspierać swoją wiedzą i pasją. 

Jeśli tak jak mi, również Twojej organizacji bliskie są wartości zrównoważonego rozwoju, chcesz promować gospodarkę cyrkularną i wspierać budowanie ekologicznej świadomości wśród Twoich interesariuszy, razem możemy zrobić coś dobrego.

Jestem ciekawa naszej współpracy!

Dominika Lenkowska Piechocka,

Prezeska i założycielka Who Will Save The Planet

Znasz kogoś, kto potrzebuje wsparcia?

Daj o nas znać!

Widzisz pole do współpracy?
Napisz do nas.